Skip to main content
The OWFRankingsResultsWrestling NewsMessage BoardMisc.HSOWFBlogTravelinWrastlerORWAY
 

1st Sweet Home
2nd Cottage Grove
3rd South Umpqua
4th Willamina
5th Pleasant Hill
6th Scio
7th Elmira
8th Wilsonville

Consolation Bracket (9th - 16th place)
1 Harrisburg
2 Central Linn
3 South Eugene
4 Crescent Valley
5 Siuslaw
6 Willamette
7 Waldport
8 North Eugene 

Sweet Home 54, Cottage Grove 27 (CHAMPIONSHIP)
103: Tyler Holly (SH) p. Isaac Sanger (CG) 0:30
112: Taylor Tagle (SH) p. Brandon Blakesley (CG) 0:32
119: Matt Grove (SH) won by forfeit
125: Danny Johnson (SH) p. Thomas Eckstine (CG) 0:39
130: Kris Newport (SH) p. John Wisely (CG) 1:21
135: Jack Perry (SH) p. Brandon Simons (CG) 1:03
140: Brock Crocker (SH) p. James Deatharage (CG) 1:28
145: Levi Weikel (SH) p. Kyle Benston (CG) 0:18
152: Jacob Stanley (CG) p. Denny Roberts (SH) 1:11
160: Nick Pitts (SH) p. Ricky Hibbert (CG) 1:39
171: Joey Peters (CG) p. Brad Pitts (SH) 5:16
189: Brett Muth (CG) d. Marc Callaghan (SH) 5-2
215: Grant Thompson (CG) p. Logan Clark (SH) 3:35
285: Zak Leach (CG) p. Shaw Valentine (SH) 1:29

South Umpqua 48, Willamina 29 (THIRD PLACE)
103: Brandon Bowers (SU) def. Justin Rosenberry (W) Inj Def
112: Brian Bowers (SU) p. Anthony George (W) 0:47
119: Daniel Scott (W) p. Joe Baynes (SU) 3:23
125: Guy Russell (SU) won by forfeit
130: Bruce Balcita (SU) p. Joseph Garza (W) 2:36
135: Alex Hunt (SU) d. Josh Harman (W) 5-0
140: Dan Farmer (SU) p. Troy Rosenberry (W) 3:17
145: BJ Wilson (W) p. Justin Gunn (SU) 0:26
152: Triton Crane (SU) p. DJ Pond (W) 1:07
160: Eric Gretzon (W) tf. Travis Hayter (SU) 22-5
171: Chris Broggi (SU) d. Levi England (W) 6-4
189: Bo Younker (SU) p. Miles Ornelas (W) 0:55
215: DJ Strouse (W) p. Clay Lent (SU) 3:48
285: Cody Strouse (W) p. Richard Farmer (SU) 0:55

Pleasant Hill 39, Scio 30
103: double forfeit
112: double forfeit
119: Tanner Tyler (PH) p. Marcus Mann (S) 1:21
125: Zach Cramblitt (PH) won by forfeit
130: Drew Erickson (PH) p. Mac Dodsworth (S) 1:39
135: Chad Fry (S) p. Cam Greer (PH) 3:06
140: Kyle Ring (S) p. Adam Sprague (PH) 5:09
145: Mike Kennison (S) p. Noah Broome (PH) 1:13
152: Jai Broome (PH) d. Joe Jantz (S) 7-2
160: Kyle Smith (PH) p. Cody White (S) 1:13
171: Brock Sarbeck (S) p. Kris Watkins (PH) 0:40
189: Justin Guest (S) won by forfeit
215: Tyler Spooner (PH) p. Brandon Rezentes (S) 1:36
285: Josiah Vassallo (PH) won by forfeit

Elmira 42, Wilsonville 12
103: Forrest Hayson (E) won by forfeit
112: Nick Hilweh (W) won by forfeit
119: Nick Ough (E) p. Nick Cummings (W) 1:16
125: Jon Lucero (W) p. Brad McElhose (E) 3:31
130: Justin Tollen (E) p. Sean Robinson (W) 1:56
135: Andrew Wishman (W) p. Jake Sands (E) 1:33
140: Dakota Tollen (E) p. Skylar Smith (W) 1:11
145: Brittany Cochran (E) won by forfeit
152: Anthony Ough (E) p. Jordan Harr (W) 0:52
160: double forfeit
171: double forfeit
189: William Lyon (E) won by forfeit
215: Weston Strohmayer (E) p. Adrian Escobedo (W) 1:17
285: Ryan Farrar (E) p. Justin Howe (W) 4:21

Harrisburg 42, Central Linn 42 (Harrisburg wins on falls, 4-0)(CONSOLATION FINAL)
103: Ronald Caldwell (CL) won by forfeit
112: Brayan Mendoza (H) won by forfeit
119: Teigen Winstead (H) won by forfeit
125: Josh Jones (CL) won by forfeit
130: Michael Rausher (CL) won by forfeit
135: Tyler Sloan (CL) won by forfeit
140: Brenden Rogers (CL) won by forfeit
145: Travis Wood (H) p. Thurman Falk (CL) 0:55
152: Alex Durnheim (CL) won by forfeit
160: TJ Wolfe (CL) won by forfeit
171: Aaron Barden (H) p. Jake Anthony (CL) 4:38
189: Anibal Vasquez (H) won by forfeit
215: Josh Lydon (H) p. Zach Brown (CL) 1:48
285: Nick Keyser (H) p. Logan Smith (CL) 1:47

South Eugene 48, Crescent Valley 30 (CONSOLATION THIRD)
103: Andy Wasil (SE) won by forfeit
112: Christian Strahl (CV) won by forfeit
119: double forfeit
125: Eric Calciano (SE) won by forfeit
130: Miles Alberts (SE) won by forfeit
135: Forrest Rasmussen (SE) won by forfeit
140: Kyle Christensen (CV) p. Dega Westerhoff (SE) 1:28
145: Brian Tostberg (CV) won by forfeit
152: Wiley Nelson (SE) p. Holland (CV) 1:16
160: Zach Baker (SE) p. Trevor Fiez (CV) 1:03
171: Garrett Wells (CV) p. Michael Stevenson (SE) 3:02
189: Marty Langager (CV) p. Travis Kurth (SE) 1:10
215: Nick Burdick (SE) won by forfeit
285: Diego Evangelista (SE) won by forfeit

Siuslaw 35, Willamette 21
103: double forfeit
112: double forfeit
119: Justin Bendix (W) won by forfeit
125: Noah Smith (W) won by forfeit
130: double forfeit
135: double forfeit
140: Nick Costa (S) won by forfeit
145: Ryan Bottensek (S) p. Andrew Clark (W) 1:22
152: Michael Bradley (S) tf. Justin Fuller (W) 17-0
160: John Duman (S) p. Dennis York (W) 1:31
171: Aaron Bernhardt (S) p. Jo Godo (W) 5:46
189: Denver Conrad (S) p. Nick White (W) 2:48
215: Trevor Preston (W) d. Tim Grace (S) 8-5
285: Derrick Haines (W) won by forfeit

Waldport 36, N. Eugene 18
103: double forfeit
112: Dan Jack (W) won by forfeit
119: double forfeit
125: Jacob Jack (W) won by forfeit
130: double forfeit
135: Bryan Ferreira (W) won by forfeit
140: Orrin Smith (W) won by forfeit
145: double forfeit
152: Chad Thornton (NE) won by forfeit
160: Brandon Whitlock (NE) won by forfeit
171: Chirs Clark (W) p. Miles Long (NE) 1:30
189: double forfeit
215: Dustin Woosley (W) won by forfeit
285: Shae Riggs (NE) p. Andy Draper(W) 0:18

Round 1
Sweet Home 84, Waldport 0
103: Tyler Holly (SH) won by forfeit
112: Taylor Tagle (SH) p. Dan Jack (W) 0:37
119: Danny Johnson (SH) won by forfeit
125: Kris Newport (SH) won by forfeit
130: Jack Perry (SH) won by forfeit
135: KC Johnson (SH) p. Brian Ferreira (W) 0:34
140: Brock Crocker (SH) won by forfeit
145: Levi Weikel (SH) won by forfeit
152: Donny Roberts (SH) won by forfeit
160: Nick Pitts (SH) won by forfeit
171: Brad Pitts (SH) p. Chris Clark (W) 1:38
189: Marc Callaghan (SH) p. Ricky Balentine (W) 1:07
215: Logan Clark (SH) p. Dustin Woosley (W) 1:26
285: Shaw Valentine (SH) p. Andy Draper (W) 0:11

Elmira 54, Crescent Valley 27
103: Forrest Hayson (E) won by forfeit
112: Christian Strahl (CV) won by forfeit
119: Nick Ough (E) won by forfeit
125: Brad McElhase (E) won by forfeit
130: Justin Tollen (E) won by forfeit
135: Ruben Robertson (E) p. Guy Olsen (CV) 3:17
140: Kyle Christensen (CV) p. Brian Burch (E) 4:30
145: Brian Tostberg (CV) d. Dakota Tollen (E) 7-2
152: Anthony Ough (E) p. Chris McNeill (CV) 1:52
160: Nathan Adamski (CV) won by forfeit
171: Garrett Wells (CV) won by forfeit
189: William Lyon (E) p. Marty Langager (CV) 1:27
215: Ryan Farrar (E) won by forfeit
285: Weston Strohmayer (E) won by forfeit

Pleasant Hill 42, Central Linn 36
103: Ronald Caldwell (CL) won by forfeit
112: double forfeit
119: Tanner Tyler (PH) won by forfeit
125: Josh Jones (CL) p. Zach Cramblitt (PH) 1:09
130: Drew Erickson (PH) p. Michael Rausher (CL) 0:24
135: Tyler Sloan (CL) p. Cam Greer (PH) 1:43
140: Adam Sprague (PH) p. Thurman Falk (CL) 1:00
145: Brendan Rogers (CL) p. Noah Broome (PH) 2:44
152: Jai Broome (PH) p. Alex Durheim (CL) 1:59
160: Kris Watkins (PH) p. TJ Wolfe (CL) 1:26
171: Jake Anthony (CL) p. Kyle Smith (PH) 1:46
189: Zach Brown (CL) won by forfeit
215: Tyler Spooner (PH) p. Jon Metcalf (CL) 1:22
285: Josiah Vassallo (PH) p. Logan Smith (CL)

Willamina 45, Siuslaw 18
103: Justin Rosenberry (W) won by forfeit
112: Anthony George (W) won by forfeit
119: Daniel Scott (W) won by forfeit
125: double forfeit
130: double forfeit
135: Josh Harman (W) won by forfeit
140: Troy Rosenberry (W) p. Nick Costa (S) 3:51
145: BJ Wilson (W) p. Ryan Bottensek (S) 3:07
152: Michael Bradley (S) p. DJ Pond (W) 0:52
160: Eric Gretzon (W) p. John Duman (S) 0:34
171: Aaron Bernhardt (S) p. Levi England (W) 1:50
189: Denver Conrad (S) p. DJ Strouse (W) 4:26
215: Cody Strouse (W) d. Tim Grace (S) 5-3
285: double forfeit

South Umpqua 78, Willamette 3
103: Brandon Bowers (SU) won by forfeit
112: Brian Bowers (SU) won by forfeit
119: Justin Bendix (W) d. Steven Spencer (SU) 12-8
125: Joe Baynes (SU) p. Noah Smith (W) 0:41
130: Bruce Balcita (SU) won by forfeit
135: Alex Hunt (SU) won by forfeit
140: Dan Farmer (SU) won by forfeit
145: Justin Gunn (SU) p. Andrew Clarke (W) 5:22
152: Triton Crane (SU) p. Justin Fuller (W) 0:58
160: Travis Hayter (SU) p. Dennis York (W) 0:38
171: Chris Broggi (SU) p. Jo Godo (W) 3:53
189: Clay Lent (SU) p. Nick White (W) 0:43
215: Bo Younker (SU) p. Trevor Preston (W) 2:29
285: Chance Crane (SU) p. Derrick Harris (W) 2:40

Wilsonville 42, Harrisburg 30
103: double forfeit
112: Brayan Mendoza (H) p. Nick Hilwen (W) 1:10
119: Nick Cummings (W) p. Teigne Winsted (H) 1:19
125: Jon Lucero (W) won by forfeit
130: Sean Robinson (W) won by forfeit
135: Andrew Wishman (W) won by forfeit
140: Darrin Lucero (W) won by forfeit
145: Travis Wood (H) won by forfeit
152: Jordan Harr (W) won by forfeit
160: double forfeit
171: Aaron Barden (H) won by forfeit
189: Anibal Vasquez (H) won by forfeit
215: Josh Lydon (H) p. Adrian Escobedo (W) 0:24
285: Justin Howe (W) p. Nick Keyser (H) 2:41

Scio 60, N. Eugene 6
103: double forfeit
112: double forfeit
119: Marcus Mann (S) won by forfeit
125: double forfeit
130: Mac Dodsworth (S) won by forfeit
135: Chad Fry (S) won by forfeit
140: Kyle Ring (S) won by forfeit
145: Mike Kennison (S) won by forfeit
152: Coulter Masterbrook (S) p. Chad Thornton (NE) 3:13
160: Cody White (S) won by forfeit
171: Jeffery Summerlin (S) p. Miles Long (NE) 1:10
189: Justin Guest (S) won by forfeit
215: Brandon Renzentz (S) won by forfeit
285: Shae Riggs (NE) p. Dean Yoder (S) 0:25

Cottage Grove 71. South Eugene 18
103: Isaac Sanger (CG) p. Andy Wasil (SE) 1:52
112: Brandon Blakesley (CG) won by forfeit
119: double forfeit
125: Eric Calciano (SE) p. John Wisely (CG) 1:45
130: Brandon Simons (CG) p. Miles Alberts (SE) 0:30
135: David Berg (CG) p. Forrest Rasmussen (SE) 0:47
140: Trevor Sustaire (CG) p. Dega Westerhoff (SE) 0:31
145: Kyle Benston (CG) won by forfeit
152: Jacob Stanley (CG) tf. Wiley Nelson (SE) 17-1
160: Zach Baker (SE) d. Ian Herzog (CG) 3-0
171: Joey Peters (CG) p. Michael Stevenson (SE) 1:43
189: Brett Muth (CG) p. Travis Kurth (SE) 0:51
215: Grant Thompson (CG) p. Nick Burdick (SE) 1:10
285: Zak Leach (CG) p. Diego Evangelista (SE) 0:08

Round 2
Sweet Home 71, Elmira 12
103: Tyler Holly (SH) p. Forrest Hayson (E) 0:54
112: Taylor Tagle (SH) won by forfeit
119: Danny Johnson (SH) p. Haley Zuberman (E) 0:07
125: Kris Newport (SH) p. Bradley McElhose (E) 1:06
130: Jack Perry (SH) p. Justin Tollen (E) 0:24
135: KC Johnson (SH) tf. Ruben Robertson (E) 17-1
140: Brock Crocker (SH) p. Jake Sand (E) 0:48
145: Levi Weikel (SH) p. Dakota Tollen (E) 1:20
152: Anthony Ough (E) p. Donny Roberts (SH) 0:21
160: Nick Pitts (SH) won by forfeit
171: Brad Pitts (SH) won by forfeit
189: Marc Callaghan (SH) p. William Lyon (E) 1:49
215: Weston Strohmayer (E) p. Logan Clark (SH) 1:07
285: Shaw Valentine (SH) p. Ryan Farrar (E) 0:24

Willamina 57, Pleasant Hill 24
103: Justin Rosenberry (W) won by forfeit
112: Anthony George (W) won by forfeit
119: Daniel Scott (W) p. Tanner Tyler (PH) 0:21
125: Zach Cramblit (PH) won by forfeit
130: Drew Erickson (PH) p. Joseph Garza (W) 2:00
135: Josh Harman (W) p. Cam Greer (PH) 3:01
140: Adam Sprague (PH) p. Troy Rosenberry (W) 0:37
145: BJ Wilson (W) p. Noah Broome (PH) 0:22
152: Jai Broome (PH) p. DJ Pond (W) 0:53
160: Nick Bowman (W) p. Kyle Smith (PH) 1:44
171: Eric Gretzon (W) p. Kris Watkins (PH) 0:55
189: Miles Ornelas (W) won by forfeit
215: DJ Strouse (W) p. Tyler Spooner (PH) 2:57
285: Cody Strouse (W) d. Josiah Vassallo (PH) 5-3 OT

South Umpqua 57, Wilsonville 24
103: Brandon Bowers (SU) won by forfeit
112: Brian Bowers (SU) p. Nick Hilweh (W) 0:48
119: Nick Cummings (W) p. Steven Spencer (SU) 5:07
125: Jon Lucero (W) p. Joe Baynes (SU) 3:31
130: Bruce Balcita (SU) p. Sean Robinson (W) 0:25
135: Alex Hunt (SU) d. Andrew Wishman (W) 11-6
140: Darrin Lucero (W) def. Dan Farmer (SU) DQ
145: Justin Gunn (SU) won by forfeit
152: Triton Crane (SU) p. Jordan Harr (W) 3:13
160: Travis Hayter (SU) won by forfeit
171: Chris Broggi (SU) won by forfeit
189: Bo Younker (SU) won by forfeit
215: Clay Lent (SU) p. Adrian Escobedo (W) 0:45
285: Justin Howe (W) p. Chance Crane (SU) 0:43

Cottage Grove 45, Scio 33
103: Isaac Sanger (CG) won by forfeit
112: Brandon Blakesley (CG) won by forfeit
119: Marcus Mann (S) won by forfeit
125: John Wisely (CG) won by forfeit
130: Brandon Simons (CG) p. Mac Dodsworth (S) 0:51
135: Chad Fry (S) p. David Berg (CG) 1:41
140: Kyle Ring (S) p. Trevor Sustaire (CG) 0:22
145: Mike Kenniston (S) p. Kyle Benston (CG) 0:40
152: Jacob Stanley (CG) p. Coulter Mastenbrook (S) 4:57
160: Cody White (S) d. Chris Benston (CG) 7-2
171: Brock Sarbeck (S) p. Joey Peters (CG) 0:52
189: Brett Muth (CG) d. Justin Guest (S) 3-0
215: Grant Thompson (CG) p. Brandon Renzentz (S) 0:33
285: Zak Leach (CG) won by forfeit

Crescent Valley 42, Waldport 24
103: double forfeit
112: Christian Strahl (CV) p. Dan Jack (W) 1:59
119: double forfeit
125: Jacob Jack (W) won by forfeit
130: double forfeit
135: Shaun Resseguie (CV) p. Bryan Ferreira (W) 1:19
140: Orrin Smith (W) p. Kyle Christensen (CV) 1:19
145: Brian Tostberg (CV) won by forfeit
152: Chris McNeill (CV) won by forfeit
160: Trevor Fiez (CV) won by forfeit
171: Nathan Adamski (CV) p. Chris Clark (W) 1:28
189: Marty Langager (CV) won by forfeit
215: Dustin Woosley (W) won by forfeit
285: Andy Draper (W) won by forfeit

Central Linn 39, Siuslaw 26
103: Ronald Caldwell (CL) won by forfeit
112: double forfeit
119: double forfeit
125: Josh Jones (CL) won by forfeit
130: Michael Rausher (CL) won by forfeit
135: Tyler Sloan (CL) won by forfeit
140: Brenden Rogers (CL) p. Nick Costa (S) 2:41
145: Ryan Bottensek (S) p. Thurman Falk (CL) 0:51
152: Michael Bradley (S) p. Alex Durheim (CL) 3:47
160: John Duman (S) p. TJ Wolfe (CL) 0:54
171: Jake Anthony (CL) d. Aaron Bernhardt (S) 7-4
189: Denver Conrad (S) md. Zach Brown (CL) 10-1
215: Tim Grace (S) p. Jon Metcalf (CL) 1:26
285: Logan Smith (CL) won by forfeit

Harrisburg 42, Willamette 20
103: double forfeit
112: Brayan Mendoza (H) won by forfeit
119: Justin Bendix (W) tf. Teigne Winsted (H) 23-8
125: Noah Smith (H) won by forfeit
130: double forfeit
135: Deven Dawson (H) won by forfeit
140: double forfeit
145: Travis Wood (H) p. Andrew Clarke (W) 1:22
152: Justin Fuller (W) won by forfeit
160: Dennis York (W) won by forfeit
171: Aaron Barden (H) p. Jo Godo (W) 1:14
189: Anibal Vasquez (H) p. Nick White (W) 0:41
215: Josh Lydon (H) p. Trevor Preston (W) 3:23
285: Derrick Harris (W) d. Nick Keyser (H) 7-5

S. Eugene 60, N. Eugene 6
103: Andy Wasil (SE) won by forfeit
112: double forfeit
119: double forfeit
125: Eric Calciano (SE) won by forfeit
130: Miles Alberts (SE) won by forfeit
135: Forrest Rasmussen (SE) won by forfeit
140: Dega Westerhoff (SE) won by forfeit
145: double forfeit
152: Wiley Nelson (SE) p. Chad Thornton (NE) 3:52
160: Zach Baker (SE) p. Brandon Whitlock (NE) 1:15
171: Michael Stevenson (SE) p. Miles Long (NE) 5:54
189: Travis Kurth (SE) won by forfeit
215: Diego Evangelista (SE) won by forfeit
285: Shae Riggs (NE) p. Nick Burdick (SE) 0:44

Round 3
Sweet Home 51, Willamina 18
103: Tyler Holly (SH) p. Justin Rosenberry (W) 1:06
112: Taylor Tagle (SH) p. Anthony George (W) 0:56
119: Daniel Scott (W) d. Danny Johnson (SH) 5-4
125: Kris Newport (SH) won by forfeit
130: Joseph Garza (W) d. KC Johnson (SH) 9-6
135: Jack Perry (SH) p. Josh Harman (W) 0:11
140: Brock Crocker (SH) p. Troy Rosenberry (W) 3:27
145: BJ Wilson (W) d. Levi Weikel (SH) 6-3
152: Donny Roberts (SH) p. DJ Pond (W) 1:24
160: Eric Gretzon (W) d. Nick Pitts (SH) 6-1
171: Brad Pitts (SH) p. Nick Bowman (W) 1:37
189: Marc Callaghan (SH) d. DJ Strouse (W) 8-5
215: Cody Strouse (W) p. Logan Clark (SH) 3:50
285: Shaw Valentine (SH) won by forfeit

Cottage Grove 46, South Umpqua 34
103: Brandon Bowers (SU) p. Isaac Sanger (CG) 0:45
112: Brian Bowers (SU) p. Brandon Blakesley (CG) 0:39
119: double forfeit
125: John Wisely (CG) p. Joe Baynes (SU) 0:10
130: Bruce Balcita (SU) p. Thomas Eckstine (CG) 0:36
135: Brandon Simons (CG) p. Alex Hunt (SU) 0:49
140: Dan Farmer (SU) p. Trevor Sustaire (CG) 3:04
145: Kyle Benston (CG) p. Justin Gunn (SU) 4:43
152: Jacob Stanley (CG) p. Triton Crane (SU) 1:23
160: Ricky Hibbert (CG) p. Travis Hayter (SU) 0:43
171: Joey Peters (CG) p. Chris Broggi (SU) 1:06
189: Clay Lent (SU) d. Brett Muth (CG) 13-11 OT
215: Grant Thompson (CG) p. Bo Younker (SU) 3:04
285: Zak Leach (CG) p. Chance Crane (SU) 0:20

Pleasant Hill 42, Elmira 33
103: Forrest Hayson (E) won by forfeit
112: double forfeit
119: Nick Ough (E) p. Tanner Tyler (PH) 1:53
125: Zach Cramblitt (PH) p. Bradley McElhose (E) 1:06
130: Drew Erickson (PH) p. Justin Tollen (E) 0:26
135: Cam Greer (PH) p. Ruben Robertson (E) 2:35
140: Adam Sprague (PH) p. Jake Sands (E) 0:26
145: Dakota Tollen (E) p. Noah Broome (PH) 1:32
152: Anthony Ough (E) p. Jai Broome (PH) 1:55
160: Kyle Smith (PH) won by forfeit
171: Kris Watkins (PH) won by forfeit
189: William Lyon (E) won by forfeit
215: Weston Strohmayer (E) d. Tyler Spooner (PH) 10-9
285: Josiah Vassallo (PH) p. Ryan Farrar (E) 0:53

Scio 48, Wilsonville 30
103: double forfeit
112: Akila Hoffman (W) won by forfeit
119: Nick Cummings (W) p. Marcus Mann (S) 2:46
125: Jon Lucero (W) won by forfeit
130: Andrew Wishman (W) p. Mac Dodsworth (S) 2:50
135: Chad Fry (S) p. Sean Robinson (W) 1:56
140: Kyle Ring (S) won by forfeit
145: Mike Kenniston (S) won by forfeit
152: Coulter Mastenbrook (S) p. Jordan Harr (W) 1:36
160: Cody White (S) won by forfeit
171: Jeffery Summerlin (S) won by forfeit
189: Brock Sarbeck (S) won by forfeit
215: Adrian Escobedo (W) p. Dean Yoder (S) 0:47
285: Brandon Rezentes (S) p. Justin Howe (W) 3:57

Central Linn 48, Crescent Valley 25
103: double forfeit
112: Christian Strahl (CV) md. Ronald Caldwell (CL) 16-7
119: double forfeit
125: Josh Jones (CL) won by forfeit
130: Michael Rausher (CL) won by forfeit
135: Tyler Sloan (CL) p. Guy Olsen (CV) 1:08
140: Brenden Rogers (CL) p. Kyle Christensen (CV) 1:47
145: Brian Tostberg (CV) p. Thurman Falk (CL) 0:51
152: Chris McNeill (CV) d. Alex Durnheim (CL) 8-4
160: Nathan Adamski (CV) p. TJ Wolfe (CL) 0:37
171: Jake Anthony (CL) p. Garrett Wells (CV) 1:24
189: Zack Brown (CL) won by forfeit
215: Marty Langager (CV) p. Jon Metcalf (CL) 1:52
285: Logan Smith (CL) won by forfeit

Harrisburg 42, South Eugene 42 (Harrisburg wins on matches won by fall, 4-0)
103: Andy Wasil (SE) won by forfeit
112: Brayan Mendoza (H) won by forfeit
119: Teigen Winstead (H) won by forfeit
125: Eric Calciano (SE) won by forfeit
130: Miles Alberts (SE) won by forfeit
135: Forrest Rasmussen (SE) won by forfeit
140: Dega Westerhoff (SE) won by forfeit
145: Travis Wood (H) won by forfeit
152: Wiley Nelson (SE) won by forfeit
160: Zach Baker (SE) won by forfeit
171: Aaron Barden (H) p. Michael Stevenson (SE) 0:58
189: Anibal Vasquez (H) p. Travis Kurth (SE) 0:47
215: Josh Lydon (H) p. Nick Burdick (SE) 0:45
285: Nick Keyser (H) p. Diego Evangelista (SE) 0:34

Siuslaw 34, Waldport 30
103: double forfeit
112: Dan Jack (W) won by forfeit
119: double forfeit
125: Jacob Jack (W) won by forfeit
130: double forfeit
135: Bryan Ferreira (W) won by forfeit
140: Orrin Smith (W) p. Nick Costa (S) 2:35
145: Ryan Bottensek (S) won by forfeit
152: Michael Bradley (S) won by forfeit
160: John Duman (S) won by forfeit
171: Aaron Bernhardt (S) p. Chris Clark (W) 4:47
189: Denver Conrad (S) won by forfeit
215: Tim Grace (S) md. Dustin Woosley (W) 15-5
285: Andy Draper (W) won by forfeit

Willamette 42, N. Eugene 12
103: double forfeit
112: double forfeit
119: Justin Bendix (W) won by forfeit
125: Noah Smith (W) won by forfeit
130: double forfeit
135: double forfeit
140: double forfeit
145: Andrew Clarke (W) won by forfeit
152: Chad Thornton (NE) p. Justin Fuller (W) 1:10
160: Dennis York (W) p. Brandon Whitlock (NE) 1:23
171: Jo Godo (W) p. Miles Long (NE) 0:23
189: Nick White (W) won by forfeit
215: Trevor Preston (W) won by forfeit
285: Shae Riggs (NE) p. Derrick Harris (W) 0:44

    Sign Guest Book  View Guest Book 

    The Oregon Wrestling Forum
    320 NE Boardman Ave
    Boardman, OR 97818
    541-720-6003
    Email: hans_130 @ yahoo.com
    Copyright 2005-2016

    Design Your Own Website, Today!
    iBuilt Design Software
    Give it a try for Free